buy hot sale richard mille fake.

rolex replica for sale is good and chic. the very first watch manufacturer is who makes the best richard mille replica. cheap hublot replica represents distinctive concept of minimalism.
ul. 25 Czerwca 79, 26-617 Radom
(48) 363-18-95
Facebook
Instagram
Librus

Aniołem być

Nasza uczennica, Patrycja Rusin z klasy II C, zajęła trzecie miejsce w XXV Regionalnym Konkursie Literackim organizowanym przez  SCM „Arka” w Radomiu przy współpracy z ZSP im. J. Brandta oraz VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Prace oceniała pani Ewelina Maleta, autorka tomiku „Poetica vitae”. Nagrodzone prace, za zgodą autorów, zostaną opublikowane w kolejnej antologii, wydawanej przez SCM Arka. Gratulujemy Patrycji, której wiersz „Anioł” znalazł się wśród nagrodzonych utworów. Patrycja zgodziła się na jego opublikowanie w tym miejscu.

Anioł

Te czułe dłonie dotykają skroni

A potem zwinnie plotą aureolę

Na głowie chłopca o włosach blond.

 

Który stoi i baczy

Komu krzywdę wyrządzono

Biegnie

Ratuje.

 

Ziemski anioł stróż.

 

Dla zainteresowanych

Słowo „anioł” (dosłownie „posłaniec”) pochodzi z języka greckiego. Według św. Augustyna anioły zostały stworzone pierwszego dnia i są istotami powstałymi ze światła. Pojawiają się one w religiach i mitologiach starożytnych – babilońskiej, buddyjskiej. W walce Achillesa z Hektorem („Iliada” Homera) skrzydlata Atena niesie pomoc jednemu z walczących. O aniołach wspomina też Platon, który za anioła uważa Erosa i tysiące innych skrzydlatych istot pośredniczących miedzy bogami i ludźmi. Patrycja dołączyła zatem do bogatej tradycji angelologicznej*, pisząc „Anioła”.

*angelologia – wiedza o aniołach; za twórcę angelologii uważany jest Pseudo-Dionizy Areopagita.

Maria Soboń