ul. 25 Czerwca 79, 26-617 Radom
(48) 363-18-95
Facebook
Instagram
Librus

Laureaci Lemaniaków 2022

Tegoroczna edycja Lemaniaków, czyli konkursu literackiego dla młodych twórców opowiadań science fiction i fantasy, przeszła już do historii. Nadesłane prace zostały ocenione przez trzyosobowe jury w składzie: Ewelina Maleta (poetka), Maria Soboń (polonistka), Edyta Małysa (polonistka).

Zdaniem jurorek młodzi twórcy zaskoczyli w tym roku wysokim poziomem i kreatywnością. Według jury poziom tegorocznych prac należy uznać za bardzo wysoki. Większość młodych twórców ma opanowaną sprawność językową i stylistyczną.  Teksty są spójne, interesujące, przyjemne w czytaniu. Poziom tych utworów jest różny dlatego, że każde dziecko posiada własny, indywidualny styl. U niektórych  młodych twórców można dostrzec talent pisarski, bogate słownictwo, aspekty psychologiczne, a nawet sentencje łacińskie.

Oto wyniki tegorocznych zmagań:

I miejsce: Bartosz Rylski za opowiadanie SuperCzłowiek

PSP nr 28, opieka merytoryczna: Aneta Szepetowska

I miejsce ex aequo: Wiktoria Wesołowska za opowiadanie Zazdrość,

PSP nr 26, opieka merytoryczna: Marta Muc

II miejsce: Oliwia Kulczycka za opowiadanie Piórowe bóle

PSP nr 34, opieka merytoryczna: Małgorzata Morgaś

III miejsce: Agnieszka Kolanowska za opowiadanie Szóstka

PSP nr 26, opieka merytoryczna: Marta Muc

Wyróżnienia

 * Maksymilian Wawrzak za opowiadanie Wędrówka w głąb wierzeń 

PSP nr 28,opieka merytoryczna Aneta Szepetowska

* Weronika Kamińska za opowiadanie Nirwana

PSP nr 26, opieka merytoryczna: Marta Muc

Gratulujemy laureatkom i laureatom oraz ich nauczycielkom języka polskiego. Jednocześnie informujemy, że w związku z ograniczeniami epidemicznymi Akademia Uczniowska, podczas której miały być wręczane nagrody, nie odbędzie się. Po odbiór nagród i dyplomów należy zgłaszać się od 5 kwietnia 2022 roku do sekretariatu szkoły.

                                                                                                           Maria Soboń