ul. 25 Czerwca 79, 26-617 Radom
(48) 363-18-95
Facebook
Instagram
Librus

Wycieczka do Warszawy

W dniu 14 czerwca 2022r. uczniowie klas pierwszych przygotowawczych otrzymali w prezencie od Dyrekcji Szkoły i wychowawców wycieczkę do Warszawy.

W trakcie 1 dniowego pobytu uczniowie:

  • –  spacerowali ulicami Nowy Świat i  Krakowskie Przedmieście: jednymi z najpiękniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy wraz z omówieniem znajdujących się tam pomników naszej historii i kultury;
  • – podziwiali Stare Miasto: Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Katedrę, Rynek, Mury Obronne i Barbakan;
  • – samodzielnie przeprowadzili doświadczenia świetnie się bawiąc w Centrum Nauki Kopernik;
  • – bylina dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie – jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie;
  • – duże wrażenie zrobiły na nich obrazy znajdujące się w  Muzeum Narodowym w Warszawie.

Sprzyjała idealna pogoda dlatego wychowawcom udało się pokazać stolicę nie korzystając z żadnych środków komunikacji miejskiej.

Ze względu na bogaty program zwiedzania wycieczka minęła bardzo szybko. Uczniowie na dworcu w Radomiu w wyjątkowy sposób podziękowali za nią, wrócili szczęśliwi, bez poniesienia jakichkolwiek kosztów związanych z wyjazdem, za to z mnóstwem wrażeń oraz plecakami wypełnionymi słodyczami. 

Wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów, opiekunek: Ilony Adamskiej i  Agaty Michalskiej oraz tłumaczek: Anny Miller i Yuliya Glado.